Vybavení

Typové domy mohou být s veškerým vybavením, tak aby bylo možné se do domu ihned nastěhovat a obývat jej.

Nábytek

Domestav EKO, s.r.o. (dřevěné stavby) je dceřinou společností firmy Domestav, s.r.o. (výroba nábytku z masivu) www.domestav.cz . Tato společnost je více než 25 let na trhu a vyrábí prémiový nábytek z dubového, bukového a smrkového masivu. Specializuje se na ložnice, dětské pokoje, komody a skříně. Velkou část tvoří i textilní doplňky.

Samozřejmostí je i nábytek z laminotřískových desek v dekoru dle Vašeho výběru. Mezi nábytek, který je možný dodat patří kuchyňská linka, vybavení obytných pokojů, ložnic a dětských pokojů.

Schodiště

Patrové domy nebo domy s obytným podkrovím jsou vybaveny schodištěm. Schodiště může být dřevěné, ocelové nebo v různých kombinacích.

Zařizovací předměty

Mezi základní vybavení domů patří veškeré zařizovací předměty v koupelně a keramický obklad. Koupelna je vybavena sprchovým koutem, umyvadlem, skříňkou pod umyvadlo, závěsným WC, bateriemi, ohřevem TUV a zrcadlem, apod.

Přiznané dřevěné trámy v interiéru

Hlavním prvkem našich staveb je dřevo ať je konstrukční nebo pohledové. Dřevo jako přírodní materiál vyniká svoji neobvyklou a rozmanitou texturou. Tyto vlastnosti dřeva hrají významnou roli v interiéru jako přiznané konstrukční části domu. Lze přiznat povrchově upravit a tak zvýraznit jakýkoliv prvek v dřevěné stavbě a tak zdůraznit krásu dřeva a celého domu.

Otvorové výplně

V našem sortimentu dodávaných otvorových výplní jsou všechny typy oken dle materiálů, způsobu otvírání, rozměrů apod. Nejčastěji dodávanými typem oken jsou hliníková, dřevěná a plastová okna s izolačním trojsklem. Na přání zákazníka jsme však schopni dodat méně časté typy, jakými jsou například dřevohliníková či dřevoplastová okna.

Hliníková okna

Kvalitní hliníkový okenní a dveřní profil, který se vyznačuje dlouhou životností, odolností vůči povětrnostním vlivům, bezúdržbovým provozem a krásným estetickým vzhledem. K dispozici je spousta barevných variant, ze kterých si každý vybere dle svých požadavků. Hliníková okna dodáváme nejčastěji s izolačním trojsklem. V kombinaci s modřínovým fasádním systémem doplněným cementovláknitými deskami Cembonit mohou tvořit esteticky krásný a moderní vzhled Vašeho domu.

Plastová okna

Kvalitní plastový okenní a dveřní profil, který se vyznačuje svou cenovou dostupností, skvělými tepelně-technickými vlastnostmi a bezúdržbovým provozem. Jedná se o 5-ti až 6-ti komorový rám s ocelovou výztuží v rámu, která zaručuje mechanickou odolnost a stabilitu celého okna. K dispozici je spousta barevných variant, ze kterých si každý vybere dle svých požadavků. Plastová okna dodáváme nejčastěji s izolačním trojsklem.

Dřevohliníková okna

Speciálním typem dodávaných otvorových výplní jsou tzv. dřevohliníková okna a dveře. Jedná se o kombinaci dřevěného a hliníkového rámu. Nosná konstrukce okna je vyrobena ve formě dřevěného rámu který tvoří pohledovou část okna v interiéru. Z exteriérové strany je dřevěný rám opláštěn hliníkem, který chrání dřevo před povětrnostními vlivy. Vznikne tedy moderní prvek, který kombinuje výhody dřevěných a hliníkových oken a eliminuje jejich nedostatky. Jedná se o moderní typ oken a dveří, který se vyznačuje vysokou kvalitou, mechanickou odolností, životností, bezúdržbovým provozem a bezesporu budou tvořit estetický prvek na Vašem domě.

Technologie

Vytápění

Dřevostavby lze vytápět různými způsoby. Vytápět lze pomocí elektřiny, plynu, tepelného čerpadla nebo částečně fotovoltaickými nebo solárními konvektory. Je důležité vybrat správný systém vytápění a to tak, aby provozní náklady byly co nejmenší, stejně tak jako náklady na pořízení celé technologie v závislosti na velikosti domu.

Domy, které projektujeme a tepelně dimenzujeme, jsou velmi kvalitně zatepleny. Naše nízkoenergetické domy tedy spíše odpovídají domům pasivním. Náklady, které jsou nutné k vytopení domu, jsou minimální. Největší zkušenosti s vytápěním domů máme v oblasti elektrických zdrojů, které mají v dnešní době potenciál a budoucnost. Topné systému, které pro vytápění využívají přímou elektrickou energii lze rozdělit na několik typů.

Nejrychlejším a nejekonomičtějším typem jsou elektrické nástěnné přímotopy. Jedná se o otopná tělesa, která mohou být umístěna na stěnách nebo volně stát v prostoru. Častým požadavkem zákazníků je podlahové topení. V tomto případě lze využít elektrické topné kabely nebo fólie zabudované v konstrukci podlahy. V dnešní době lze celý systém řídit na dálku přes web nebo jednoduše pomocí termostatů v každé místnosti. Systém vyniká vysokou kvalitou a výrobce na ni udává doživotní záruku. Systémy využívající přímou elektrickou energii pro vytápění mohou být do určité míry podporovány obnovitelným zdrojem energie ze solárních zařízení, která lze umístit na střechy domů nebo také na volná prostranství ve formě fotovoltaických panelů. Elektrické systémy pro vytápění bývají nejčastěji kombinovány s krbovými kamny nebo krbem na tuhá paliva jako zdrojem obnovitelné energie a navíc také zdrojem tepla v případě výpadku elektrické energie.

Solární energie

Buďte nezávislí a vyrábějte si sami elektrickou energii pro potřebu Vašeho domu. Přebitek vyrobené el. energie si můžete uchovat v bateriovém zásobníku.
Pro naše zákazníky nabízíme možnost vybavení jejich domů technologiemi využívajícími obnovitelných zdrojů energie. Nejčastěji se jedná o fotovoltaické a fototermické panely. V případě fotovoltaických panelů se jedná se o šetrný způsob získávání elektrické energie. V případě panelů fototermických o snížení energetické náročnosti na ohřev TUV (teplé užitkové vody) a vytápění. Oba dva tyto způsoby využívají jeden z nejdostupnějších obnovitelných zdrojů, kterým je sluneční záření. Jedná se bezesporu o ekologicky šetrné technologie, díky kterým se snižují zejména náklady na spotřebu elektrické energie z veřejné sítě, ale také závislost budov na její dodávce. Domy se stávají více soběstačnými a jsou schopny spotřebu energie regulovat, akumulovat apod.

Fotovoltaické panely

Fungují na principu přímé přeměny slunečního záření na elektrickou energii pomocí fotovoltaických panelů, které lze umístit například na střechy objektů, na zahrady, ostatní volná prostranství apod. Fotovoltaické panely jednoduše řečeno vyrábí elektrickou energii, která se dále zpracovává pro spotřebu v domácnosti, pro ohřev TUV, pro akumulaci elektrické energie do bateriového zásobníku nebo se přebytek přeprodává do sítě za stanovenou cenu prodeje domluvenou s distributorem.

Fototermické panely

Fungují na principu přímého ohřevu vody, která proudí skrz fototermické kolektory, a je přímo ohřívána slunečním zářením. Tato voda je dále pomocí oběhových čerpadel vedena do akumulačních nádrží umístěných uvnitř budovy, odkud lze tuto vodu využít pro provoz otopné soustavy, nebo ve formě teplé užitkové vody.

Osvětlení

Standardní vybavení osvětlení nezahrnuje, ale rádi vám zpracujeme návrh vhodného osvětlení dle současných trendů, osvětlení vám dodáme a i nainstalujeme.